02
Oca

Özel Altın Kanatlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Genel Müdürlüğünün 21/09/2007 tarih ve 6081 sayılı onayı ile 30/08/2014 tarihinde havacılık sektörüne kalifiye personel yetiştirmek, öğrencilerini en iyi seviyede yüksek öğrenime hazırlamak ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacı ile BALKAR Özel Eğitim ve Öğretim Hiz. İnş. Turz. Gıda San. Tic. Ltd. Şti tarafından kurulmuş olup, Antalya ilinin ilk ve tek özel havacılık lisesidir.

Okulumuzda Özel Anadolu Teknik Programı Uçak Bakım Alanı (Uçak Gövde-Motor, Uçak Elektroniği ) programları, Özel Anadolu Meslek Programı Uçak Bakım alanı (Uçak Gövde-Motor ) mevcuttur. Sınıflarımız 18 kişilik olup İngilizce ve Almanca yabancı dil eğitimi verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı dışında mevzuat gereğince Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından da denetlenen Özel Altın Kanatlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okuldan Uçak bakım Teknisyeni olarak mezun olmakta ve sivil havacılıkta kolaylıkla istihdam edilebildikleri gibi yüksek öğrenime devam etmek istemeleri halinde Mesleki Teknik Okul Kontenjanı ile 90-130 puan arasında ek puan kazanabilmektedirler.

Özel Altın Kanatlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2240.00 m2 lik kapalı alana ve 1465 m2 lik oyun bahçesine sahiptir. Antalya’nın Güzeloba Mahallesi Yaşar Sabutay Bulvarı üzerinde tek bloktan oluşan bina durumundadır. Modern eğitim anlayışına uygun olarak donatılmış derslikler, laboratuar, uygulama derslikleri , resim-müzik derslikleri, kütüphane, yemekhane ve spor salonu ile Milli Eğitim Müfredatına uygun olarak eğitim hayatına devam etmektedir.

Özel Altın Kanatlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun olarak Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, demokratik-laik eğitim anlayışından ödün vermeden en donanımlı şekilde Havacılık sektörüne personel yetiştirmektedir.